پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی چیست؟ پرفکت مانی چیست؟

1397/04/25
| 460 بازدید
پرفکت مانی (Perfect Money) یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که از سال 2007 در کشور پاناما کار خود را آغاز کرد و برای خریدهای آنلاین و اینترنتی استفاده می شود. در واقع پرفکت مانی یک واحد ارز الکترونیکی است که مانند سایر ارزها همچون دلار و یورو ماهیت خارجی ندارد و نوع حساب بانکی یا اینترنتی است که از طریق آن مشتریان می توانند بدون اینکه در کشورهای خارجی حساب بانکی داشته باشند به حساب خود پول واریز کرده یا از حساب خود پول جابجا نمایند و از فروشگاه های اینترنتی که از این واحد ارزی پشتیبانی می کنند خرید کنند. پرفکت مانی از 4 نوع واحد ارزی دلار، یورو، طلا و بیت کوین پشتیبانی کرده که کاربران پرفکت مانی می توانند از طریق وبسایت رسمی پرفکت مانی به نشانی perfectmoney.is و یا صرافی های معتبر ارز موجود خود را به پرفکت مانی کرده و از آن استفاده کنند. این ساز و کار مالی اینترنتی موقعیتی ایده آل برای شرکت ها و کاربران اینترنت فراهم کرده است تا از طریق آن بتوانند در سطح بین المللی به فعالیت و کسب و کار بپردازند.  گر بخواهیم خیلی خلاصه و کوتاه پرفکت مانی (Perfect Money) را تعریف کنیم میتوانیم بگوییم پرفکت مانی یک سیستم پرداختی و مالی است که به افراد اجازه میدهد تراکنش های مالی خود را خیلی سریع و ایمن در بستر اینترنت انجام دهند. این سیستم فرصت خوبی برای افرادی است که بیشتر فعالیت های خود را به صورت آنلاین انجام می دهند و از همه مهمتر شرایط خوبی برای کسب و کارهایی است که مبتنی بر اینترنت فعالیت میکنند یا بخشی از بیزنس آنها در فضای آنلاین انجام میشود.

کاربرد پرفکت مانی

اصلی ترین و مهم ترین کاریرد پرفکت مانی خریدهای اینترنتی و آنلاین از وبسایت ها و فروشگاه هایی است که از این واحد ارزی پشتیبانی می کنند. حال به برخی دیگر از کاربردهای آن اشاره می کنیم:
  • استفاده به عنوان یک سیستم پرداختی برای خرید کالا (بسیاری از فروشگاه های آنلاین امروزه پرفکت مانی را به عنوان پول پرداختی می پذیرند.)
  • استفاده از پرفکت مانی در پروژه های مبتنی بر اینترنت (استفاده به عنوان سیستم پرداختی)
  • انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگر بین کاربران سیستم پرفکت مانی
  • سپرده گذاری در حساب پرفکت مانی و دریافت سود سالانه از حساب
  • خرید آنلاین ارزهای مختلف از جمله طلا، بیت کوین، دلار و یورو
  • نگهداری الکترونیکی پول 

امنیت پرفکت مانی

امنیت پرفکت مانی

بسیاری از تحلیلگران که سیستم مالی پرفکت مانی را بررسی کردند، بر این باورند که این سیستم علاوه بر راحتی در استفاده برای مشتریان، از لایه های امنیتی زیادی برخوردار است. پرفکت مانی از ابزارهای مدرن و آخرین تکنولوژی های موجود در توسعه پلتفرم های مالی استفاده میکند.به همین دلیل میتوان گفت استفاده از پرفکت مانی میتواند با کمترین ریسک ممکن انجام شود.

علاوه بر این موضوع، هر استفاده کننده از سیستم پرفکت مانی می تواند سیستم امنیتی مجزا و انحصاری خود را تنظیم و پیاده کند که این قابلیت شخصی به امنیت بیشتر آن کمک بزرگی میکند.

احراز هویت پرفکت مانی

پرفکت مانی از ابزار جالبی برای احراز هویت خود استفاده میکند. این ساختار مانند یک چشم مصنوعی عمل میکند به این صورت که نمیتواند چهره یا اطلاعات کاربران را فاش کند اما در عین حال این قابلیت را دارد تا اطلاعات و کامپیوتری که کاربر با ان وارد شده را تایید و شناسایی کند.

برای مثال اگر کاربر با آی پی ناشناخته یا ثبت نشده ای قصد ورود به سیستم را داشته باشد، سیستم اجازه ورود به او را نمیدهد بعد از چک کردن ایمیل و فرستادن ایمیل شناسایی و اطمینان از حقیقی بودن شخص، اجازه صادر خواهد شد. ابزارهای دیگری مانند 2FA و ارسال کدکارت به ایمیل نیز از سری اقداماتی است که برای بالا بردن اطمینان و امنیت در پرفکت مانی استفاده می شود.

نحوه شارژ کردن حساب پرفکت مانی

همان طور که پیش از این گفتیم پرفکت مانی از ارزهایی همچون دلار، یورو، طلا و بیت کوین پشتیبانی می کند اما کاربر نمی تواند با مراجعه به بانک و به طور مستقیم به حساب خود پول واریز کند. در حالی که در این سیستم راه هایی برای انتقال پول به حساب در نظر گرفته شده تا کاربران به راحتی بتوانند در آن سپرده گذاری کنند. کاربران پرفکت مانی با کمک روش هایی که در زیر اشاره می کنیم می توانند کار انتقال وجه به حساب خود یا کاربران دیگر را انجام دهند:

  • انتقال وجه داخلی: کاربران می توانند با داشتن شماره حساب، ایمیل و تلفن یکدیگر به حساب طرف مقابل پول انتقال دهند.
  • انتقال وجه از طریق ووچر الکترونیکی (E-Voucher): ووچر پرفکت مانی به هر کاربر یک شماره 16 رقمی دیجیتال اختصاص می دهد که فرد با آن می تواند به حساب کاربر دیگر پرفکت مانی پول واریز کند و نکته جالب این روش این است که هیچ کارمزدی از کاربر دریافت نمی شود.
  • انتقال وجه از طریق ارزهای دیجیتال: در حساب پرفکت مانی کاربر می تواند با ارزهای شناخته شده ای چون بیت کوین به حساب های دیگر انتقال وجه انجام دهد. در این روش هم کارمزدی از حساب کاربر کسر نمی گردد.
  • انتقال وجه از طریق صرافی های اینترنتی مجاز: پرفکت مانی با شرکت های صرافی گوناگونی همکاری دارد که کاربران می توانند از طریق این صرافی ها که غالباً اینترتنی هستند به حساب خود وجه واریز کنند.

مزیت پرفکت مانی برای کاربران

پرفکت مانی معتقد است که کمترین کارمزد را در میان سایر روش های پرداخت اینترنتی از مشتریان خود دریافت می کند. این شرکت همواره در تلاش است تا در بین سیستم های پرداخت الکترونیکی پیشتاز باشد و از همین رو برای کاربرانی که تراکنش های زیادی دارند جوایز و تخفیفات ویژه ای را در هر تراکنش درنظر گرفته است و یا در بعضی روزهای مشخص برای وبسایت هایی که از پرفکت مانی پشتیبانی می کنند کارمزدی برای تراکنش ها دریافت نمی کند. اعضای این شرکت بر این باورند که آینده از آن پرفکت مانی است و هرکسی در دنیا فرصت این را دارد که مشتری ما شود. همچنین در این سیستم مالی مانند بانک ها به حساب های کاربران سود تعلق گرفته و افراد و شرکت ها می توانند در حساب کاربری خود ارز مورد نظر را از جمله طلا، دلار یا یورو ذخیره نمایند. اگر تحریم‌های مختلف مالی علیه شهروندان و شرکت های ایرانی را در نظر بگیریم پرفکت مانی گزینه‌ بسیار مناسبی برای تراکنش‌های مالی با دنیا به شمار می‌رود. چراکه این شرکت پانامایی هیچ محدودیتی برای استفاده کاربران ایرانی ندارد و آن ها به راحتی می توانند در آن افتتاح حساب کرده و تبادلات مالی خود را با خارج از کشور انجام دهند و در قبال ارائه یا دریافت خدمات مختلف هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کرده یا دریافت کنند.

شما همراهان عزیز و بزرگوار میتونید این ارز محبوب رو از صرافی فست اکسچنج خرید کنید و از تجارت الکترونیک لذت ببریدyeswinkheart